Z życia spółdzielni

odznaka1Miło nam poinformować, że Spółdzielnia Mieszkaniowa w Świeciu otrzymała odznakę "Za Zasługi dla Spółdzielczości". Jest to nadawane przez Krajową Radę Spółdzielczą wyróżnienie, którym mogą pochwalić się tylko nieliczne spółdzielnie mieszkaniowe w Polsce. Przyznaje się je organizacjom spółdzielczym zasłużonym dla rozwoju spółdzielczości w danym regionie oraz wzorowo prowadzacym i rozwijającym swoją działalność. Przyznana odznaka jest dowodem uznania dla spółdzielców i pracowników, którzy na przestrzeni 110 letniej historii Spółdzielni twórczo uczestniczyli w jej budowie, rozwoju i sukcesach.

phoca thumb l p8282653

Z racji zbliżającego się kalendarzowego końca lata został zorganizowany 28.08.2015r. piknik w Gródku. Organizowana corocznie impreza miała w tym roku wyjątkowy charakter ze względu na przypadającą 110 rocznicę powstania naszej Spółdzielni.


stokrotka

 

 

Historia Spółdzielni Mieszkaniowej w Świeciu nie obejmuje wyłącznie zaspokajania potrzeb mieszkaniowych. Równie ważnym elementem jest prowadzona przez naszą spółdzielnię działalność kulturalno- oświatowa.

 

 

grafika 2

 

Z okazji przypadającej w tym roku 110 rocznicy powstania Spółdzielni Mieszkaniowej w Świeciu został zorganizowany festyn "Witaj Lato". Odbył się on w piątek 03.07.2015r. na boisku przy ulicy Żwirki i Wigury.

 

 

Remont klatek 4Jednym z podstawowych zadań naszej spółdzielni jest ciągłe podnoszenie standardu życia Mieszkańców i wychodzenie naprzeciw ich oczekiwaniom, dlatego na przełomie lat 2013 i 2014 rozpoczęły się prace związane z remontem klatek schodowych, które są wizytówką każdego budynku. Remont polegał na malowaniu ścian klatek schodowych oraz położeniu tynku mozaikowego. Dodatkowo ułożono płytki gresowe i wymieniono balustrady wraz z poręczami. Wyremontowano klatki schodowe w budynkach przy ulicach: Jana Pawła II 16; Ks. Kard. S. Wyszyńskiego 2, 3, 5, 6; Ks. Krausego 15, 17, 19; Gałczyńskiego 44, 46, 48; Wojska Polskiego 67d oraz Żwirki i Wigury 7.

dobra spoldzielnia 2014

Miło nam poinformować, że Spółdzielnia Mieszkaniowa w Świeciu została uhonorowana tytułem Dobra Spółdzielnia 2014. Jest to ogólnopolski program organizowany przez „Strefę gospodarki” Biznes Magazyn (niezależny dodatek do Dziennika Gazety Prawnej), którego celem jest wyłonienie spółdzielczych liderów, a także promowanie właściwych wzorców oraz strategii funkcjonowania spółdzielni mieszkaniowych. Znaleźliśmy się wśród laureatów, ponieważ spełniamy najwyższe standardy zarządzania i funkcjonowania spółdzielni.

DSC 3137Odpowiednia izolacja budynków przynosi wiele korzyści, z których najważniejszą jest oszczędność energii cieplnej zużywanej w obiekcie. Dzięki ocieplaniu ścian zewnętrznych budynki zyskują nowy, estetyczny wygląd, zwiększając tym samym zadowolenie Mieszkańców, które jest dla nas sprawą priorytetową. Do roku 2012 docieplone zostały wszystkie bloki w ramach "Wieloletniego Programu Termomodernizacji".