Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej w Świeciu nr 156/16 z dnia 30.06.2016 r. rodzinom wielodzietnym przysługuje ulga w opłacie za śmieci.
Użytkowanie lokalu wiąże się nierozłącznie z koniecznością ponoszenia opłat z tego tytułu. Co zrobić jednak, gdy zbliża się termin płatności, a nam brakuje funduszy na regulacje zobowiązań? Celem tego artykułu będzie udzielenie odpowiedzi na to pytanie oraz przybliżenie zasad windykacji należności.
Osoby w trudnej sytuacji materialnej, otrzymujące już dodatek mieszkaniowy, mogą starać się o pomoc na opłatę rachunku za prąd. Wysokość takiej dopłaty zależy od liczby osób w gospodarstwie domowym.
Zgodnie z nowelizacją ustawy Prawo energetyczne prawo do dodatku energetycznego przysługuje tzw. odbiorcy wrażliwemu. Odbiorca wrażliwy to osoba, której przyznano dodatek mieszkaniowy i która jest stroną umowy kompleksowej lub umowy sprzedaży energii elektrycznej zawartej z przedsiębiorstwem energetycznym. Odbiorca musi zamieszkiwać w miejscu odbioru energii elektrycznej.
Ile wynosi dodatek energetyczny?
Dodatek mieszkaniowy jest świadczeniem pieniężnym wypłacanym przez gminę i ma na celu dofinansowanie do wydatków mieszkaniowych ponoszonych w związku z zajmowaniem lokalu mieszkalnego.
Dodatek mieszkaniowy przyznaje się na wniosek osoby uprawnionej w drodze decyzji administracyjnej. Do wniosku dołącza się deklarację o dochodach za okres trzech miesięcy kalendarzowych poprzedzających datę złożenia wniosku oraz dokumenty potwierdzające wysokość dochodu.
Jeżeli zostaną spełnione wszystkie kryteria ustawy o dodatkach mieszkaniowych wówczas organ gminy wydaje decyzję administracyjną przyznającą dofinansowanie na okres 6 miesięcy, licząc od pierwszego dnia miesiąca następującego po dniu złożenia wniosku.
Komu przysługuje dodatek mieszkaniowy?
Spółdzielnia Mieszkaniowa
w Świeciu
ul. Bolesława Prusa 1
86-100 Świecie
52 331-29-17
52 331-19-09
52 331-19-89
fax 52 331-19-11